درخواست تاسیس آموزشگاهشرایط و تکالیف متقاضی تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد – نوع(د)
متقاضی تاسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد (شخص حقيقي يا نماينده شخص حقوقي) بايد واجد شرايط زير باشد:
1. تابعيت جمهوري اسلامي ايران یا اتباع غیر ایرانی دارای مجوز اشتغال و سرمایه گذاری در جمهوری اسلامی ایران
2. اعتقاد به دين مبین اسلام يا يكي از اديان شناخته شده در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران
3. دارا بودن صلاحيت اخلاقي، سياسي، فرهنگي، عدم اشتهار به فساد اخلاقي و تجاهر به فسق (بر اساس پاسخ دفاتر حراست ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان به استعلام مرجع مربوطه در اداره کل)
4. نداشتن سوء پيشينه كيفري موثر (بر اساس پاسخ مراجع ذیربط به استعلام مرجع مربوطه در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان)
5. عدم اعتياد به مواد مخدر و روان گردان( براساس پاسخ مراجع ذیربط به استعلام مرجع مربوطه در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان)
6. دارا بودن کارت معتبر پايان خدمت نظام وظيفه يا معافيت دائم غیر وابسته به مشکلات روحی و روانی (براي آقايان)
7. عدم اشتغال به کار در وزارت‌خانه‌ها و مؤسسات وابسته و شرکت‌های دولتی و مشاغل دولتی
8. داشتن حداقل 25 سال سن
9. ارائه تعهد نامه محضری
حداقل الزامات محیط یادگیری، برای تاسیس و تمدید پروانه مراکز تخصصی خدمات یادگیری فنی و حرفه ای (آموزشگاه نوع «الف») که باید توسط متقاضی تاسیس(بنگاه اقتصادی صرفا دارای خط تولید) تامین گردد، به شرح زیر می باشد:
1. تامین حداقل سرانه فضای آموزشی و کارگاهی مورد نياز آموزشهاي نظري و كارگاهي(علاوه بر فضاي عمومي)، متناسب با حداقل 12 نفر كارآموز یا مهارت آموز در یک گروه شغلی، مطابق جدول شماره 1 ضمیمه فصل یازدهم دستورالعمل.
2. تامین حداقل فضای عمومی مورد نیاز (شامل فضاي اداري، انبار مواد مصرفی، رختکن، سرويس بهداشتي، فضاي تنفس و نمازخانه و ...)
3. تامین تجهيزات، ابزار و مواد مصرفي مورد نیاز برای ارائه خدمات یادگیری منطبق با مندرجات استانداردهای شایستگی و یا شغل
4- بکارگیری مربیان دارای کد شناسه مربیگری(ID) حداقل الزامات محیط یادگیری، برای تاسیس و تمدید پروانه آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد الکترونیکی(آموزشگاه یار)/(نوع «ب») به شرح زیر است:
1. تامین و معرفی حداقل یک دفتر ثابت کار دارای کاربری آموزشي یا اداری یا تجاری یا صنعتی، که الزاما باید در مالکیت یا اجاره رسمی و معتبر متقاضی تاسیس باشد.
2. تامین حداقل فضای مورد نیاز برای استقرار سرور و تجهیزات آموزش الکترونیکی (مجازی)
3. ارائه مستندات قرارداد ثبت حداقل 5 سال دامنه به نام موسس
4. تامین و بکارگیری سامانه مديريت يادگيري (LMS) مبتني برWeb ، برای مدیریت، مستند سازی، ردیابی و گزارش گیری و ارائه بخش هایی از دوره های آموزشی یادگیری مطابق جدول 2 (حداقل الزامات سامانه یادگیری آموزشگاه یار).
5. قابلیت ارائه برخط (آنلاین) دوره با بهره گیری از مربیان دارای کد شناسه مربیگری(ID)
6. ارائه محتوای الکترونیکی (مجازی) مناسب با رعایت قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 11/10/48 و قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای مصوب 4/10/79
7. اخذ تاییدیه کارگروه فنی دفتر آموزشگاه های آزاد و مشارکت مردمی سازمان در خصوص فضا، تجهیزات و مشخصات پایگاه اینترنتی
8. فراهم سازی دسترسی دفتر آموزشگاه های آزاد و مشارکت مردمی سازمان به سامانه مدیریت یادگیری با تعیین کلمه ی کاربری وکلمه عبور، جهت اعمال نظارت فرآیندی مستمر بر تمامي مراحل اجراي آموزش الکترونیکی (مجازی)
9. فراهم سازی اتصال سامانه آموزشگاه یار به سيستم جامع پورتال سازمان با رعايت استانداردهاي ورودي و خروجي تعيين شده براي اين اتصال.
حداقل الزامات محیط یادگیری، برای تاسیس و تمدید پروانه آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد سفارش محور (ویژه آموزش به سفارش بنگاه های اقتصادی)/ (آموزشگاه نوع «ج») که باید تامین گردد، به شرح زیر می باشد:
1. تامین و معرفی حداقل یک دفتر ثابت کار دارای کاربری آموزشي یا اداری یا تجاری یا صنعتی، که الزاما باید در مالکیت یا اجاره رسمی و معتبر متقاضی تاسیس باشد.
2. بکارگیری مربیان دارای کد شناسه مربیگری(ID)

برای اطلاع از شرایط و زمانبندی تاسیس آموزشگاه به سایت اداره کل استان مورد نظر مراجعه نمایید.

تعهد نامه

اینجانب متقاضی تاسيس آموزشگاه فني و حرفه اي آزاد(در داخل كشور/در خارج از كشور)، اقرار و قبول دارم که در اجرای آئین‌نامه نحوه ي تشكيل و اداره ي آموزشگاه هاي فني و حرفه اي آزاد ، مفاد آيين نامه مذكور ،ضوابط و دستورالعمل اجرايي آن و راهنماي تاسيس آموزشگاه در سايت، را مطالعه نموده ام و اعلام مي دارم كه بصورت مستمر از طریق این سایت پیگیر مراحل كاري خود شوم. همچنین تعهد می نمایم اطلاعات وارد شده مربوط به اينجانب و کلیه اسناد، مدارک و ضمائم پیوست که حسب مورد، تصویر آن را در فضای مجازی ارسال نموده ام ، صحیح و واقعی و منطبق با قوانین و مقررات و موازین ناظر بر آن بوده و چنانچه خلاف آن در هر مرحله از اقدامات ثبتی اعم از مرحله تطبیق اسناد کاغذی با سوابق فایل شده و دیگر مراحل ثبتی اثبات گردد،علاوه بر جبران خسارت و پاسخگویی در مراجع صالحه ، اداره ذیربط رأساً مجاز خواهد بود حسب مورد فرآیند رسیدگی به تقاضاي اينجانب را متوقف و کلیه اقدامات انجام شده را کان لم یکن و مردود اعلام نماید. بديهي است كه پس از آن هیچگونه اعتراض و ادعایی در این خصوص نخواهم داشت

وب سایت دفتر آموزشگاههای آزاد

توجه: کلیه درخواست های تمدید باید از طریق برنامه اماکن آموزشگاه آزاد(سامانه آموزشگاه آزاد-> اماکن آموزشگاه آزاد -> تمدید) صورت پذیرد. در غیر اینصورت در هر مرحله ای از فرایند صدور، درخواست حذف خواهد شد.
توضیح1 : پس از دریافت کد رهگیری موقت ظرف مدت 15 روز مهلت دارید تا نسبت ثبت اطلاعات فردی- اطلاعات آموزشی و طرح توجیهی اقدام نموده و اطلاعات ثبت شده را در قسمت " آموزشی" تایید فرمایید. ( وضعیت تایید به رنگ زرد برسد ) برای ثبت اطلاعات می بایست از طریق " سایت پورتال – منوی خدمات – پروانه تاسیس آموزشگاه – ورود به سامانه" اقدام نمایید.
توضیح2 : درصورتی که کد رهگیری موقت خود را فراموش کرده باشید بر روی گزینه بازیابی کد رهگیری کلیک کرده و با ورود اطلاعات کد ملی و شماره موبایل کد رهگیری موقت جدید دریافت نمایید.

 
 
بازگشت